22nd December 2010, 22:44
Коце,лошото е,че онзи ден в клуб Rock N Rolla в София,на рождения ден на един мой приятел решихме да го поздравим с песен на Мюз,тъй като им е голям фен. Отидохме при "диджея" и му казваме "Пич,пусни нещо на Мюз". Отговорът е "Абе момчета(пренебрежително
,сега ще пуска УАСП вие ми говорите за Мюз". Шефчето не се усети,че Мюз в момента са една от най-големите,желани и скъпи групи и най-важното,съвременни са. Докато УАСП идват зиме-лете в България понеже реално никъде другаде не могат да предизвикат такъв фурор.Същото е и с Хелоуин,и с Менуор,както и със Скорпиънс.
Няма нищо против гореизброените групи.Даже съм фен на някои от тях. Но както винаги по света става едно,в България нещо съвсем различно.
Тъпо е да има толкова много музика по света,а в България да си знаем само Миталика,Чернио албум,Ац/Дц и Страхо от тъмното.
От това страда и Бг метъл сцената,защото музикантите не гледат да направят нещо ново,тяхно си,съвременно,ами имитират рифовете на Хетфийлд отпреди 25 години и се обличат като Роб Халфорд през 1980.После мрънкат ,че нямало продуценти и рок в България...
И като заключение.В онази вечер.В онзи рок клуб,не пуснаха песени,написана след 1990.Пардон,имаше една - Fuel. Хора,след 80те,метълът и рокът не са изчезнали.Оттогава до днес са написани безброй нови и добри песни.
,сега ще пуска УАСП вие ми говорите за Мюз". Шефчето не се усети,че Мюз в момента са една от най-големите,желани и скъпи групи и най-важното,съвременни са. Докато УАСП идват зиме-лете в България понеже реално никъде другаде не могат да предизвикат такъв фурор.Същото е и с Хелоуин,и с Менуор,както и със Скорпиънс.Няма нищо против гореизброените групи.Даже съм фен на някои от тях. Но както винаги по света става едно,в България нещо съвсем различно.
Тъпо е да има толкова много музика по света,а в България да си знаем само Миталика,Чернио албум,Ац/Дц и Страхо от тъмното.
От това страда и Бг метъл сцената,защото музикантите не гледат да направят нещо ново,тяхно си,съвременно,ами имитират рифовете на Хетфийлд отпреди 25 години и се обличат като Роб Халфорд през 1980.После мрънкат ,че нямало продуценти и рок в България...
И като заключение.В онази вечер.В онзи рок клуб,не пуснаха песени,написана след 1990.Пардон,имаше една - Fuel. Хора,след 80те,метълът и рокът не са изчезнали.Оттогава до днес са написани безброй нови и добри песни.
Steve Harris is no saint. But he did start something of a religion.
04.06.07 :edtroop: 02.08.08:edtroop: 10.02.09:edtroop: 14.08.10 :edtroop: 15.08.10 :edtroop: 08.06.13 :edtroop:
04.06.07 :edtroop: 02.08.08:edtroop: 10.02.09:edtroop: 14.08.10 :edtroop: 15.08.10 :edtroop: 08.06.13 :edtroop:
