Thread Rating:
  • 12 Vote(s) - 2.58 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Яник Гърс
Всеизвестно е, че много от по-старите /а и от по-новите/ фенове недолюбват Яник. Останал съм с впечатление, че това е най-вече заради шутовския имидж на сцената и меко казано свободните импровизации, които прави на студийните версии на солата в песните.

Аз лично така и не го обикнах поради горните причини, а и защото все си спомнях как замести Ейдриън в началото на 1990 /не че е виновен нещо, ама.../, но преди две-три години преоцених отношението си и стигнах до извода, че не съм имал право да бъда толкова строг. Яник изкара в тази група повече време от Ейдриън и написа много хубави песни, сред които Dance of Death и The Legacy.

Интересно ми е какво мислите за Яник вие.

П.С. Написал съм "е", вместо "и" в Яник в заглавието на темата по погрешка. Дали не можеш да го оправиш, нико, че много тъпо.
[COLOR="DarkRed"]There are more things in heaven and earth, than are dreamt of in your philosophy.
Hamlet, Act I, Scene V[/COLOR]
Reply
мен лично, Яник ме кефи, именно заради маймунджалъците(лично мнениеWink. добър китарист е, има доста добри песни(като композиторWink, както ти каза^, но просто не мога да си го представя да стои на сцената, без да си прави обичайната "програма" от маймунджалъци. вярно, това не се харесва на доста фенове, но пък на много други се харесва, заигравките с публиката, мятането на китарата...... и т.н. тук в България, може доста хора, да не харесват, заради инцидента в Германия, при който се разминахме с концерт заради него. но все пак, това можеше да се случи и с други, никой не е застрахован. Wink
I'm an FC member!
04.06.07(BG)...02.08.08(GR)...10.02.09(SRB)...14.08.10(HU)...15.08.10(RO)...16.06.14(BG)...30.07.16(RO)...24.04.17(DE)...20.07.18(GR)...22.07.18(BG)... 10/11.08.18(UK)...22.05.22(CRO)...24.05.22(SRB)...02.07.22(DE)...13.07.22(BG)...
Reply
Страшен китарист и също така е написал заедно с Брус две от любимите ми песни Be Quick Or Be Dead и Wasting Love...
Между другото ,Стоиф , мисля че има тема за Яник :blink:
Steve Harris is no saint. But he did start something of a religion.
04.06.07 :edtroop: 02.08.08:edtroop: 10.02.09:edtroop: 14.08.10 :edtroop: 15.08.10 :edtroop: 08.06.13 :edtroop:
Reply
Страхотен китарист, много разнообразен и нестандартен с голям принос при писането на песни. Не е типичния метал китарист, но пък и Мейдън не са типичната метал банда.

Работата му извън Мейдън е много добра (White spirit & Fish :wubSmile Може да се добави и Gogmagog.

В ранните години малко ми напомня Ричи Блекмор и яко ме кефи. Поздрав White spirit - Midnight chaser
Reply
И мене си ме кефи. Супер песни си композира човека :rockdevil:
[Image: 25386.jpg]
Reply
weekendwarrior Wrote:Поздрав White spirit - Midnight chaser

М/у другото, White Spirit наистина са чудесна банда. High Upon High и Midnight Chaser са любими песни.
[COLOR="DarkRed"]There are more things in heaven and earth, than are dreamt of in your philosophy.
Hamlet, Act I, Scene V[/COLOR]
Reply
Мен също не ми харесват маймунджалъците, някак си в един момент идват твърде много Rolleyes Макар че като съм гледал концерти от началото на 90-те някак си много по ми харесва тамушното му присъствие на сцената. Пак си има неговите си номера, но не са толкова много.
Reply
Да обобщим - Яник RULZ! =)
[Image: velikoturnovo_Clan.jpg]
Reply
Навремето когато Ейдриън напусна групата ми стана доста криво и тъжно.
Албумът 1990 с Гърс звучеше много различно. Тогава още не знаех,че е свирил с Гилън,след време научих и за White Spirit и ги чух.
Много добро впечатление ми направи,че след завръщането на Смит,в групата остава и Гърс. Това говори за отлични отношения между музикантите в групата. Сещам се и за Лепард как не взеха друг барабанист а чакаха няколко години своя колега да се включи отново в групата.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread:
1 Guest(s)